To čo si môžeš pozrieť dnes,
neodkladaj na zajtra.

Creed tentokrát v boji v ringu aj v živote bez Rockyho


Creed tentokrát v boji v ringu aj v živote bez Rockyho

Raz to už muselo prísť. Séria Creed, ktorá nadväzovala na slávneho Rockyho, je už tentokrát bez tejto slávnej filmovej postavy. Veľmi to ale neuškodilo.

Zahviezdil konečne Michael B. Jordan naplno?

online filmy zadarmo

Sylvester Stallone stvárnil Rockyho Balbou celkom osemkrát. V treťom pokračovaní Creeda už ale absentuje. A možno je to aj dobré, že si Creed v podaní Michaela B. Jordana vytvorí vlastný odkaz. Čo sa týka samotného herca, nemôžeme povedať, že by v minulosti neukázal, že vie hrať. No ešte sa mu nepodarilo preukázať svoj plný potenciál. Tu sa to podľa odborníkov konečne podarilo. A už sa to aj dalo očakávať, veď ide o záver trilógie, ktorý sa patril zrealizovať aj po hereckej stránke dôstojne.

 

Creed zahratý aj zrežírovaný jednou osobou

online filmy zadarmo cz

Jordan ale nie je len hlavnou filmovou hviezdou, Creed III dokonca aj sám zrežíroval. Scenár mu dodala známa dvojica Zach Baylin a Keenan Coogler. Oficiálne predstavenie tretej časti prebehlo ešte v roku 2019, teda rok po Creedovi II. Natáčanie začalo vo februári 2022 a trvalo do mája. Klapky konkrétne padali v Tampe, Georgii a Los Angeles. Premiéra filmu sa udiala 9. januára 2023 v Mexico City, následne sa film dostal aj do amerických kín 3. marca. Pri rozpočte 75 miliónov dolárov dokázal v priebehu pár týždňov zarobiť slušných 250 miliónov.

 

Obsadenie:

  • Michael B. Jordan ako Adonis „Donnie“ Creed
  • Jonathan Majors ako Damian „Diamond Dame“ Anderson
  • Tessa Thompson ako Bianca Taylor-Creed
  • Wood Harris ako Tony „Little Duke“ Evans
  • Florian Munteanu ako Viktor Drago

 

Skvelé kritiky

online filmy 2023

 

Na choreografiu bojov vo filme sa Jordan inšpiroval viacerými anime sériami, ako napríklad Naruto, Megalobox, Dragon Ball Z či Hajime No Ippo. Zaujímavo vyznie aj hudba, o ktorú sa postaral J. Cole, teda výkonný riaditeľ Dreamville. Čo sa týka kritík, tie sú zatiaľ veľmi dobré. Rotten Tomatoes ukazuje 89% u 309 recenzií kritikov pozitívnych s priemerným hodnotením 7,1/10. A čo budúcnosť? 2. februára 2023 Jordan potvrdil, že by sme sa mali dočkať aj štvrtého Creeda a možno aj niekoľkých spin-offov. „Investovali sme do niekoľkých zaujímavých postáv, odkaz Creeda by mal pokračovať a vyvíjať sa. Určite neskôr do dejových línií zaradíme aj viac jeho rodinných príslušníkov,“ hovorí herec a režisér Jordan.

 

Poriadne nahnevaný Stallone

creed 3 online film

 

Sylvester Stallone sa pre magazín The Hollywood Reporter vyjadril o jeho nepokračovaní v Creedovi. „Mohlo z toho byť niečo veľké. Je to poľutovaniahodná situácia. Keďže sa celý projekt uberá úplne iným smerom, ako by som to robil ja, tak už pokračovať nebudem. Tvorcom ale pri ich inej filozofii prajem úspech. Hrdinovia sa ale dostávajú do temného priestoru a tej ľudia majú v súčasnosti dosť,“ vysvetľoval predstaviteľ Rockyho. Priznal sa ale, že nikdy nemal na Rockyho Balbou žiadne práva. A to ho ale hnevá, zodpovední ľudia to spravili poza jeho chrbát.

 

Zaujímavosti:

  • Ide o najkratší film zo série Creed, trvá len 116 minút.
  • Herečka Mila Davis-Kent je od malička nepočujúca.
  • Premiéra filmu vyšla na magický dátum. Ide o tretí film zo série, tretí mesiac roku, tretieho roku tretej dekády tretieho tisícročia nášho letopočtu.
  • Sylvester Stallone má osobný aj pracovný problém s dvojicou Michael B. Jordan a Ryan Cooglerom, ktorí sú výkonnými producentmi série „Creed“. Stalone nemôže o ničom rozhodovať.
  • Film distribuovali Metro-Goldwyn-Mayer a Warner Bros. Pictures (mimo USA).

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.